Ludzie chętnie odwiedzają nadmorskie miejscowości w letnich miesiącach. Ciężko w sezonie o wolny domek czy pokój, dlatego zapotrzebowanie na noclegi, które będą spełniały oczekiwania wakacyjnych odwiedzających wciąż rośnie. Miejsce Bez Nazwy jest najlepszym dowodem na to, że komfortowe domki wczasowe nad polskim morzem nie muszą być wcale drogie. Przed Państwem przykład kolejnego udanego biznesu z domkiem mobilnym w roli głównej.

To właśnie tu w Dębkach (woj.pomorskie) znajduje się najpiękniejsza plaża w Polsce. Plaża jest idealnie czysta, woda w morzu także. Z kolei zachody słońca nad wpadającą do morza Piaśnicą zapewnią niezapomniane chwile.

Domek letniskowy na kołach na działce

– W ubiegłym roku wraz z małżonką postanowiliśmy zaryzykować i częściowo zrefinansować zakup domku z wynajmu krótkoterminowego. W czasie gdy sami z niego nie korzystamy wynajmujemy go gościom. Dębki to od lat nasza letnia baza wypadowa, co roku obserwujemy co raz większą ilość turystów w tej pięknej nadmorskiej miejscowości, chwyciliśmy zatem byka za rogi i otworzyliśmy działalność. Nasze Miejsce Bez Nazwy jest pół godziny drogi od naszego adresu zamieszkania, stąd mamy możliwość w krótkim czasie udać się na odpoczynek w ustronne, ciche miejsce blisko natury.  – mówi Jakub Niemiec, właściciel domku wypoczynkowego Miejsce Bez Nazwy.

Domek letniskowy usytuowany jest na indywidualnej ogrodzonej działce. Obsadzenie drzewkami zapewnia intymność gościom. Powierzchnia 48m2 pozwala na przyjęcie gości w różnych konfiguracjach, jednak dla maksymalnie 6 osób. Przekrój klientów jest bardzo szeroki. Zazwyczaj przyjeżdżają pary, rodziny 2+2 głównie z małymi dziećmi czy grupy znajomych zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Właściciele honorują również małe i średnie psy za dodatkową drobną opłatą.

Domek głównie wynajmujemy w okresie wiosenno-letnim od maja do końca września. W sezonie wysokim od mniej więcej połowy czerwca do końca sierpnia wynajmujemy w systemie tygodniowym od soboty do soboty. Po sezonie wysokim, święta wielkanocne, bożonarodzeniowe i sylwestra. Aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć go w pozostałej części roku kalendarzowego pod warunkiem wynajmu na minimum 3 doby. – zaznacza Jakub Niemiec.  

Indywidualny projekt

Klienci zdecydowali się na indywidualny projekt domku mobilnego według własnego pomysłu.

Domek posiada dwie sypialnie, jedną z podwójnym łóżkiem, drugą z dwoma tapczanami, salon, aneks kuchenny umieszczony w części korytarzowej oraz łazienkę.
Klienci przy wyborze materiałów sugerowali się odpornością na urazy mechaniczne i łatwością utrzymania. Domek wykończony jest wewnątrz głównie panelem MDF, a z zewnątrz – panelem Kerrafront. Właściciele podkreślają jak ważne dla utrzymania obiektu w dobrej kondycji są konserwacja oraz stałe inwestycje.

Wyposażona kuchnia w domku letniskowym

– Aspektem jaki braliśmy pod uwagę to rozdzielenie sypialni, aby nie graniczyły ze sobą ścianą działową. Udało się to wszystko pogodzić poprzez umiejscowienie kuchni w korytarzu, co zamieniło martwą część domku w część użytkową – kuchnię i to dość sporych wymiarów zdolną pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty AGD, a po drugie umiejscowienie między sypialniami toalety, dzięki temu każdy ma do niej blisko, a ponadto izoluje ewentualny hałas między sypialniami. – podkreśla właściciel domku wypoczynkowego Miejsce Bez Nazwy.

Sypialnia w domku letniskowym
Sypialnia w domku letniskowym z dwoma łóżkami
Łazienka w domku letniskowym
Wyposażona łazienka w domku letniskowym

Właściciele nie zapominają o pozostałych udogodnieniach dla swoich gości, takich jak leżaki, parawan czy atrakcje dla dzieci, zapewniają również węgiel na grilla, a w sezonie letnim witają gości domowym własnoręcznie pieczonym sernikiem.

Nowoczesny domek holenderski nad morzem

Wielką zaletą domków letniskowych jest fakt, iż można je postawić praktycznie wszędzie tam gdzie się ma na to ochotę. Warto jednak na etapie zakupu przemyśleć w jaki sposób domek będzie użytkowany. Czy mamy ochotę korzystać z niego cały rok czy tylko sezonowo, przeanalizować dostępność mediów i dobrać odpowiednie technologie. 

– Domek sprawdza się rewelacyjnie, nie sprawia większych problemów, klimat nadmorski póki co służy mu wyśmienicie, nie zaobserwowałem, żadnych przecieków ani ognisk korozji, producent zapewnił wypełnienie instalacji grzewczej glikolem, dzięki temu nie trzeba opróżniać instalacji w porze zimowej, należy jednak pamiętać o uzupełnianiu glikolu w układzie, warto pomyśleć o zaworze spustowym wody na zewnątrz domku oraz odpowiednim zabezpieczeniu przeciw zamarzaniu zaworów wodnych. – informuje Jakub Niemiec.

Sam transport i umiejscowienie domku mobilnego na działce nie należało do najprostszych.

Transport domku mobilnego na działkę

– Duża masa własna domku, brak osi skrętnej, wąska droga wzdłuż kanału, ciasne zakręty, rozmoknięty grunt na działce to wszystko spowodowało, iż samo dostarczenie domku na działkę zajęło około 8 godzin, a do przejechania mieliśmy zaledwie 300m. Kolejne 3 godziny zajęło posadowienie domku w wybranym przez nas miejscu na działce, a kolejne 2 godziny samo wypoziomowanie. Warto może zatem rozważyć skorzystanie z opcji posadowienia domku przez producenta. Dodatkowo rozważyłbym montaż osi skrętnej lub zaczepów pod dźwig w celu ułatwienia posadowienia domku dokładnie tam gdzie chciałbym go ustawić. – podkreśla właściciel obiektu.  

Domek mobilny jest zaopatrywany w energię elektryczną z paneli słonecznych. Zestaw magazynuje na tyle dużo energii, która pozwala na korzystanie domku przez około tydzień czasu nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Do pozostałych kosztów należą zaopatrzenie w wodę, wywóz nieczystości stałych i płynnych. Za ogrzewanie i ciepłą wodę odpowiedzialny jest dwu funkcyjny piec gazowy zasilany propanem z butli gazowej 33kg.

Domek mobilny całoroczny na działce

Domek letniskowy wzbudza duże zainteresowanie i zbiera pochlebne opinie zarówno wśród gości, jak i sąsiadów czy osób spacerujących. Zdarzają się również uwagi, na które właściciele starają się natychmiast reagować.
– Prowadzimy działalność dopiero drugi sezon i staramy się uwzględnić wszystkie racjonalne sugestie naszych gości. Głównie dotyczą one rzeczy, które przydałyby się jeszcze na wyposażeniu domku, lecz jeżeli chodzi o kwestię, którą na pewno warto przemyśleć przed zakupem domku to montaż klimatyzacji. W upalne dni niektórzy goście narzekają na jej brak. – zaznacza Jakub Niemiec.

Altanka ogrodowa na działce

Właściciele planują dalszą rozbudowę Miejsca Bez Nazwy o duży taras z balią z gorącą wodą, montaż domku dla dzieci wraz z placem zabaw, a po uzyskaniu podłączenia do sieci elektrycznej – budowę sauny oraz wyposażenie domku w piekarnik, zmywarkę oraz pralkę.

Gorąco zapraszamy Państwa na wspaniały wypoczynek nad morzem w Dębkach.

https://www.facebook.com/miejscebeznazwy/

Plaża nad morzem w Dębkach


Letniskowo.pl jako producent mobilnych domków letniskowych współpracuje z Europejskim Funduszem Leasingowym. Jest to jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce oferujących leasing nieruchomości.

Zapewniamy kontakt leasingowy już w 24 godziny! Zapytaj o szczegóły!

Adam Prokopiuk
e-mail: adam.prokopiuk@efl.com.pl
telefon: +48 691 480 720