Wśród naszych klientów są także tacy, których idea aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury skłoniła do pomysłu na działalność turystyczną. Czy niepozorny budynek, jakim jest domek mobilny, może być dobrym pomysłem na biznesOkazuje się, że tak, jednak wiele zależy od lokalizacji. Okolice gór zawsze będą cieszyły się zainteresowaniem turystycznym.

-Domek wynajmujemy od lipca 2018. Pomysł na stworzenie miejsca w którym można odpocząć od zgiełku i jednocześnie blisko natury, chodził nam po głowie od dawna. Oboje kochamy Góry Stołowe i okolice, ponieważ moi rodzice pochodzą z tamtych stron. – mówią Łukasz Micherda z małżonką, właściciele ośrodka Odpocznij sobie.

Odpocznij sobie znajduje się w otoczeniu Parku Narodowego Gór Stołowych, na malowniczo położonej działce, z której rozciąga się widok na pobliskie góry. 
Lokalizacja domku pozwala na aktywny wypoczynek. Na terenie całej gminy Radków zostały wytyczone szlaki rowerowe o różnych poziomach trudności, a także szlaki górskie zachęcające do pieszych wędrówek. A co najważniejsze turyści mogą tutaj odpocząć o każdej porze roku, z kolei pobliskie atrakcje zapewnią rozrywkę niezależnie od pogody.


Właściciele zdecydowali się na wybór domku mobilnego ze względu na łatwość umieszczenia go na działce oraz minimum formalności.
– Dzięki temu, że domek
dotarł w pełni wyposażony, byliśmy w stanie rozpocząć działalność w 2 miesiące od dostawy. I warto dodać, że był to czas potrzebny na zaadaptowanie działki, bo sam domek był gotowy do użytkowania od zaraz. Dodatkowo zwróciliśmy uwagę na ocieplenie domku, dzięki czemu możemy proponować wynajem przez cały rok. – podkreśla Łukasz Micherda.

Wybrany przez właścicieli obiektu model to całoroczny domek mobilny Podlasie 10×3,5m, z dwiema osobnymi sypialniami, salonem z aneksem kuchennym oraz łazienką. Wyposażenie aneksu kuchennego oraz łazienki to niezbędne sprzęty przy wynajmie domku. Funkcjonalność zapewniają także dwie sypialnie, które zostały rozmieszczone po przeciwnych stronach domku, co zapewnia poczucie prywatności gościom.
Właściciele i goście najbardziej doceniają w pełni wyposażoną łazienkę i aneks kuchenny – płyta grzewcza oraz lodówka zdecydowanie ułatwiają przygotowywanie posiłków.
– Powierzchnia 35 m2 spokojnie wystarcza do komfortowego wypoczynku dla 4 osób, a rozkład pomieszczeń i wyposażenie mogliśmy dobrać do potrzeb naszych gości. – zapewnia właściciel Łukasz Micherda.

Domek letniskowy podlasie do wynajęcia
Domek letniskowy podlasie do wynajęcia na doby
Domek letniskowy wynajem w górach

Na zewnątrz na terenie ogrodzonej posesji turyści mogą korzystać z grilla i leżaków.

Domek w górach


Decydując się na lokalizację w górach warto zwrócić uwagę na ocieplenie domku, ogrzewanie musi być wydajne, a jednocześnie nie generować zbyt wysokich kosztów nawet przy bardzo mroźnych zimach.

– Grzejniki elektryczne w każdym z pomieszczeń świetnie się sprawdzają zimą. W naszym przypadku koszt ogrzewania w lutym, przy pełnym obłożeniu domku nie przekroczył kilkuset złotych. Latem koszty ogrzewania są niższe ze względu na brak konieczności korzystania z grzejników. – wyjaśnia posiadacz domku.

W ciągu ostatniego roku domek przetrwał bez problemu zarówno bardzo słoneczne lato, jak i wichury, burze oraz kilka dni solidnych mrozów. Posiadacze domku przed zimą zadbali o dodatkową izolację wszystkich przyłączy.

Właściciele szczególną uwagę zwrócili na usytuowanie domku na działce. Warto pamiętać, że domek wraz z wyposażeniem jest dość ciężki, więc konieczne jest zadbanie o płaski teren i duży, mocny ciągnik. Dodatkowo pomocna będzie oś skrętna, aby zapewnić bezproblemowe usadowienie domku na działce.

Leasing na domek mobilny?

Leasing nieruchomości jest jedną z alternatywnych form zakupu pod inwestycję. Tego typu rozwiązanie posiada szereg zalet, o których możesz przeczytać więcej w tym artykule-Leasing nieruchomości — na czym polega, czy się opłaca?

Trafiony pomysł

Domek mobilny jest bardzo często wybierany przez rodziny z dziećmi i z pewnością układ pomieszczeń jest w tym wypadku bardzo dobrze odbierany. Dwa osobne pokoje pozwalają na spokojny sen zarówno dzieciom, jak i rodzicom.
– Domek wynajmujemy przez cały rok, zimą chętnie spędzają tutaj czas rodziny z dziećmi podczas ferii zimowych i świąt. Wśród naszych gości zdarzają się także turyści zza granicy zarówno z Czech, jak i z Wielkiej Brytanii i Danii. – podkreśla właściciel.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do odpoczynku w otulinie Parku Narodowego Gór Stołowych. 

Otocz się zielenią, relaksującym szumem drzew i śpiewem ptaków.

Odpocznij sobie w Górach Stołowych!

Po więcej szczegółów oraz dostępność wolnych terminów zapraszamy na stronę internetową

https://odpocznijsobie.com/


Letniskowo.pl jako producent mobilnych domków letniskowych współpracuje z Europejskim Funduszem Leasingowym. Jest to jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce oferujących leasing nieruchomości.

Zapewniamy kontakt leasingowy już w 24 godziny! Zapytaj o szczegóły!

Adam Prokopiuk
e-mail: adam.prokopiuk@efl.com.pl
telefon: +48 691 480 720