Wyjazd na wakacje nie musi kojarzyć Ci się z kulinarnym wyzwaniem.
Kuchnia w całorocznym domku mobilnym wcale nie musi odbiegać od tej w Twoim domu, zobaczcie sami.

W każdej z naszych kuchni szczególną uwagę poświęcamy ergonomicznemu rozmieszczeniu urządzeń, dlatego skupiamy się na zachowaniu prawidłowej kolejności rozmieszczenia sprzętów – lodówka najbliżej wejścia, następnie zlewozmywak, a na końcu miejsce do obróbki termicznej, czyli płyta grzewcza oraz piekarnik.

Kuchnia z wyspą
Możecie ją znaleźć w Podhalach, Kaszubach i Karpatach

Wyspa kuchenna w domku mobilnym Karpaty 48m2
Wyspa kuchenna w domku mobilnym Karpaty

Wielofunkcyjna wyspa kuchenna z ergonomicznym rozmieszczeniem sprzętów pozwala na uzyskanie dużej przestrzeni roboczej oraz miejsca spotkań przy wspólnych posiłkach.
Oddziela także część kuchenną od salonu przy czym mieści praktyczne szafki do przechowywania produktów.  Dzięki takiej integracji aneksu kuchennego z salonem osoba przebywająca w tej części pozostaje w kontakcie z pozostałymi domownikami, a cała kuchnia staje się centrum życia rodzinnego, nawet w domku mobilnym.

Wyspa nie taka zwykła

Wyspa w naszych domkach może stanowić wolny blat roboczy lub blat roboczy z kuchenką.
Jednak zwróćmy uwagę na model domku Karpaty, w którym całość sprzętów została umieszczona na wyspie. W tym modelu domku wyspa stanowi centrum życia kuchni, w zabudowie podblatowej znajdziemy zmywarkę, piekarnik, małą lodówkę.

Kuchnia z wyspą w domu mobilnym Podhale
Wyspa kuchenna ze strefą gotowania

W przypadku kiedy strefa gotowania została umieszczona na wyspie stosujemy nowoczesne okapy wolnowiszące, montowane do sufitu. Okap wiszący nie tylko usunie wilgotne powietrze, brud i cząsteczki tłuszczu,  ale również wpłynie na dobry stan mebli i będzie stanowić element dekoracyjny.

Zabudowa jednorzędna
Charakterystyczna dla naszych Kujaw, Podlasia i Helu
Układ zabudowy kuchennej wzdłuż jednej ściany. Zajmuje stosunkowo niewielką powierzchnię dając tym samym wrażenie większej przestrzeni. W strefie aneksu kuchennego przewidzieliśmy też miejsce na kącik jadalniany.

Kuchnia w kształcie litery L
Znajdziecie ją w naszej Warmii, Pomorzu i Bieszczadach
Meble są ustawione wzdłuż dwóch prostopadłych ścian. Przy dłuższej ścianie znajdziemy lodówkę i zlewozmywak, z kolei przy drugiej, tej krótszej – piekarnik i płytę grzewczą. Narożnik sprawi, że w ten sposób uzyskamy dodatkowy blat roboczy pomiędzy zlewozmywakiem, a płytą grzejną. Przy takim układzie przewidzieliśmy jeszcze miejsce na niewielki stół.

Kuchnia w całorocznym domku mobilnym Warmia
Kuchnia w domku mobilnym Warmia

Pewnie zastanawialiście się nad wykończeniem ścian strefy aneksu kuchennego, ze swojej strony oferujemy rozwiązanie w postaci białego panelu PCV lub całej gamy wzorów systemu ściennego Kerradeco. Zastosowanie panelu PCV czy systemu Kerradeco umożliwia utrzymanie czystości w miejscu przyrządzania posiłków. Zastanawiacie się pewnie co to jest Kerradeco, to bardzo trwałe płyty wykonane z tworzywa polimerowego. Powierzchnie wykończone tym materiałem są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, mogą stanowić nie tylko dekorację ściany, lecz także doskonałe zabezpieczenie przed zabrudzeniami, a co najważniejsze są wodoodoporne.

Aneks kuchenny wykończony systemem ściennym Kerradeco

Nie zapominamy także o oświetleniu powierzchni roboczej.
Równomierne oświetlenie blatu listwą LED, a także punkty LED umieszczone nad górnymi szafkami kuchennymi sprawią, że prace kuchenne będą łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Listwa LED nad blatem roboczym


Standard szafek kuchennych
Wcale nie musi odbiegać od tego, który posiadasz w swoim mieszkaniu.
Uchwyty, a także niewidoczne mechanizmy otwierania szafek kuchennych to także istotny element wykończeniowy mebli. 
Fronty bez uchwytów otwierane na dotyk to nie tylko wysoka funkcjonalność i wygoda, ale całkowicie gładka, jednolita powierzchnia, która idealnie się sprawdza w minimalistycznym wnętrzu domku mobilnego.
Komfortowy cichy domyk umożliwi delikatne i ciche domknięcie drzwiczek i szuflad meblowych.

Bezpieczeństwo to podstawa

Kuchnia w domku letniskowym Kujawy 25m2

Ścianę przy strefie gotowania dodatkowo zabezpieczamy mlecznym szkłem hartowanym, co stanowi ochronę przed temperaturą, wszelkimi zanieczyszczeniami i tłuszczem.
Okno w kuchni to nie tylko źródło naturalnego światła i świeżego powietrza, ale także element optycznie powiększający przestrzeń dający więcej możliwości aranżacyjnych.

Wybierając domek to klient decyduje o kolorystyce frontów mebli kuchennych, a także wyposażenia w postaci sprzętów AGD. Cały sprzęt umieszczony w domku posiadamy od producenta urządzeń AGD Amica.

Odwiedź Letniskowo.pl – producent domków mobilnych

GALERIA


Letniskowo.pl jako producent mobilnych domków letniskowych współpracuje z Europejskim Funduszem Leasingowym. Jest to jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce oferujących leasing nieruchomości.

Zapewniamy kontakt leasingowy już w 24 godziny! Zapytaj o szczegóły!

Adam Prokopiuk
e-mail: adam.prokopiuk@efl.com.pl
telefon: +48 691 480 720