Powszechnie wiadomo, że najzdrowszym i najbardziej pożądanym źródłem światła są promienie słoneczne. Niestety w naszym klimacie zdarzają się też pochmurne, deszczowe dni, w których słońce ukryte jest za grubą warstwą chmur i nie przedostaje się do powierzchni ziemi. Na takie dni warto się przygotować i posiadać we wnętrzu domku letniskowego dodatkowe punkty oświetleniowe.

Oświetlenie LED wnętrza domku letniskowego

Dzięki dodatkowemu oświetleniu we wnętrzu domku mobilnego, nawet w pochmurny dzień będzie można się zrelaksować i miło spędzić czas. Czytanie ciekawej książki, słuchanie ulubionej muzyki czy granie w gry planszowe z dziećmi stanie się jeszcze przyjemniejsze, kiedy w domku będzie jasno, a pogoda panująca na zewnątrz zejdzie na drugi plan.

Oświetlenie LED na suficie domku letniskowego. Źródło: Letniskowo.pl

Oświetlenie LED w suficie doświetli domek od środka i wprowadzi do niego przyjemny klimat. Umieścić je można zarówno w suficie podwyższonym (szczególnie polecane i pożądane, ponieważ trudno o dobór odpowiednich i estetycznych lamp pasujących do skośnych sufitów), jak i płaskim. Kolor opraw i oświetlenia dopasowane są do wyglądu sufitu i całego domku.

Oświetlenie LED wnętrza domku mobilnego. Źródło: Letniskowo.pl

Przy domkach na kołach w stylu skandynawskim, które wykończone są w bieli i szarości, najlepiej sprawdzą się białe oprawki z zamontowanym oświetleniem o barwie białej zimnej. Podkreśli to nowoczesność i jasność tego rodzaju wnętrz. Z kolei w domkach z drewnianym wykończeniem, montowane są oprawy w kolorze starego złota i patyny. Tu z kolei polecane jest oświetlenie ledowe o barwie białej ciepłej – przytulne i nastrojowe.

Wybierz odpowiednią liczbę żarówek LED

Ilość żarówek dobierana jest w zależności od wielkości całego domku i danego pomieszczenia, jednak minimalną liczbą żarówek LED dla średniego salonu, która zapewni odpowiednią ilość światła, jest 6 sztuk.

Żarówki LED jako oświetlenie domku letniskowego. Źródło: Letniskowo.pl

Żarówki LED pobierają tylko 3-4 W, co sprawia, że oświetlenie jest energooszczędne i bardzo żywotne. Oświetlenie punktowe jest dyskretne i nie zajmuje miejsca, dzięki czemu zyskamy w domku dodatkową przestrzeń, nie musząc wieszać żyrandoli. Oświetlenie LED punktowe to opcja dodatkowa – istnieje możliwość wyposażenia domku letniskowego w wersji standard – z plafonami, bez dodatkowej opłaty.

Zobacz koniecznie nasz wpis z filmem o oświetleniu LED domku letniskowego na zewnątrz.