Elewacja domku letniskowego to nic innego, jak jego zewnętrzne ściany, które oprócz funkcji wizualnej, muszą także i przede wszystkim spełniać funkcje ochronne. Poznaj kilka sposobów na wykonanie elewacji domku letniskowego.

Elewacja domku letniskowego

Dobra elewacja to nie tylko ładny wygląd zewnętrzny domu, ale głównie trwałość i odporność na działanie różnych warunków atmosferycznych oraz uszkodzeń mechanicznych. Natomiast idealna elewacja to taka, która łączy w sobie te wszystkie cechy-spełnia walory estetyczne i jednocześnie chroni dom przed wszystkimi niepożądanymi działaniami. Dlatego też jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Pamiętaj, że dom jest wizytówką osób, które w nim mieszkają, a zgodnie ze znanym przysłowiem – „jak Cię widzą tak Cię piszą”.

Firma letniskowo.pl oferuje 3 rodzaje elewacji w swoich domkach.

Nowoczesna okładzina Kerrafront firmy VOX

To inwestycja na długie lata. Dość kosztowna, ale spełnia wszystkie warunki idealnej elewacji domku letniskowego. Trwała, odporna na zmienne warunki atmosferyczne, uderzenia, zarysowania i pęknięcia – posiada różne atesty. Wykonana z PVC zgodnie z najnowszymi, innowacyjnymi technologiami.

Nie wymaga malowania i konserwacji. Raz na jakiś czas można ją odświeżyć – np. wyczyścić myjką ciśnieniową firmy Karcher. Kolor nie płowieje, a struktura nie zmienia swojego kształtu pod wpływem wilgoci, mrozów czy promieni słonecznych. Bardzo praktyczna i łatwa w utrzymaniu w czystości. Odporna na działanie szkodników, bakterii i grzybów – nie porasta także mchem. W odróżnieniu od dwóch pozostałych metod elewacji – profile VOX są trudnozapalne. Dostępna w stonowanych, eleganckich kolorach. Zapewni Twojemu domowi nowoczesny wygląd o strukturze drewna.

Jeśli do domku jedziesz na urlop, aby wypocząć i się zrelaksować, a nie po to, by go malować i konserwować – opcja zewnętrznej okładziny Kerrafront jest właśnie dla Ciebie. To opcja dla osób szukających trwałego i nieabsorbującego rozwiązania.

Elewacja domku Letniskowo.pl

Drewniana szalówka

Szalówka drewniana to po prostu deska elewacyjna. To opcja dla osób ceniących sobie naturę i zapach drewna. Drewniana elewacja domków całorocznych wykonana jest z wysokiej jakości szalówki, pomalowanej specjalnym impregnatem zabezpieczającym przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki niemu elewacja nie będzie łuszczyła się pod wpływem słońca i nie będzie puszczać żywicy. Raz na kilka lat szalówkę trzeba jednak odmalować, aby odświeżyć kolor i ponownie ją zaimpregnować. Do wyboru jest kilkanaście kolorów – zarówno stonowanych i delikatnych, jak i bardziej żywych i mocniejszych.

Elewacja domku letniskowego – szalówka drewniana. Domek: letniskowo.pl.

Jeśli więc prace porządkowe na świeżym powietrzu sprawiają Ci przyjemność, a zapach i wygląd drewna są tymi, które Cię najbardziej relaksują – drewniana szalówka jest tym, czego szukasz.

Siding

Siding to najtańsza metoda wykończenia elewacji budynków, w tym i domków letniskowych. Wyglądem przypomina drewnianą boazerię. Siding zasłynął kilkanaście lat temu głównie dzięki Ameryce, w której co drugi dom obity był właśnie białym sidingiem. Ten sposób polecamy osobom, które mają ograniczony budżet lub wolą zainwestować swoje pieniądze np. w urządzenie domu wewnątrz. Jest to materiał sztuczny i nieodporny na działanie ognia. Do wyboru subtelne, lekkie barwy.

Elewacja domku letniskowego – siding. Domek: letniskowo.pl.

Jeśli marzysz o domku niczym z amerykańskiego filmu lat 90-tych – wybierz siding.